Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Dalaman Havalimanı’na İstanbul ve Ankara gibi yerlerden direkt, diğer yerlerden ise aktarmalı olarak bulabileceğiniz bir çok uçak seferi vardır. Hava alanına vardıktan sonra, transfer hizmeti sunan pek çok firma ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk yaklaşık olarak 40 dk kadar sürmektedir. HAVAŞ vb. firmalar, direkt olarak Fethiye merkezine gitmektedir.

Doların bu günlerde (Mayıs 2018) yüksek olması sebebi ile, normal şartlarda 70-80 TL’ye kiralayacağınız araçlar bulabiliyorken, artık bu fiyatlara yarım gün dahi zor kiralanan araçlardan da edinebilirsiniz. Ayrıca Havalimanı’ndan taksi kullanarak 10 dk’lık bir yolculuk sonunda Dalaman’a gelebilir ve buradan her 30 dk’da bir bulabileceğiniz ilçelerarası otobüs seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fethiye’de Ulaşım

Fethiye’de ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizin garantisini verebiliriz. Yaz-kış demeden, ne zaman giderseniz gidin deniz, kara ve havayolu ile gelebileceğiniz Fethiye’de şehiriçi ulaşım ise dolmuşlar, özel halk otobüsleri, ticari taksiler ve kiralık araçlar ile rahat bir şekilde sağlanabilmektedir.

Özellikle, Mayıs – Kasım arasında nüfusun yoğunlaştığı bir turizm bölgesi olmasından ötürü, gecenin geç saatlerine kadar bulabileceğiniz dolmuşlar ile istediğiniz her yere gayet makul fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, doğa ve şehri tatilinizin her anında yaşayabilmek ve istediğiniz her yere daha rahat bir ulaşım sağlayabilmek için, kiralık araç veya şahsi arabanız ile gelmenizi öneririz. Ancak, yaz aylarında trafik sorunu yaşamayacaksınız demek yalan olur. Çok fazla olmasa da, zaman zaman karşılaşabileceğiniz hafif trafiklere şahit olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here