Köyceğiz’de Gezilecek Noktalar Nelerdir?

Köyceğiz; Muğla’ya bağlı bir ilçe ve il merkezine 60 km uzaklıkta bulunmaktadır. Köyceğiz Gölü’nün kıyısında yer alan Köyceğiz İlçesi doğal güzelliklere sahip sakin ve huzurlu bir turistlik beldedir. İlçede görülmesi gereken bir çok yer ve yapı mevcuttur.

Sahip olduğu Köyceğiz Gölü’nün de etkisiyle hava sıcaklığı nispeten yüksek ve nemlidir. Yaz ayları tercih edilmelidir.

Gezilecek Yerler

Köyceğiz Gölü

Mehmet Ali Çetinkaya

Köyceğiz ilçesinin merkezinde yer alan Köyceğiz Gölü, güzelliği ve doğası ile ilçeye can vermektedir. Dünyada sadece 7 tane bulunan ayaklı göller arasında yer alan Köyceğiz Gölü aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının İztuzu Plajı’nda da görülen, yuvalama alanıdır.

Turizm açısından önemli bir yer olan Köyceğiz Gölü’nün üzerinde küçük bir adacık da  bulunmaktadır. Bu adada Cenevizliler Dönemi’nden kalam tarihi bir hapishanenin kalıntıları yer almaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip Köyceğiz Gölü’nde su kayağı gibi etkinlikler de yapılmaktadır.

Ekincik Köyü

Kamp Bros

Köyceğiz ilçe merkezine 30 km uzaklıkta bulunan muhteşem bir köydür. Ekincik’te koy, plaj ve liman bulunmaktadır. Yeşil ormanlar ile kaplı Ekincik yüzme için en çok tercih edilen plaja sahiptir.

Muhteşem manzaraya sahip Ekincik Koyunda su sörfü ve su kayağı gibi aktiviteler yapılmaktadır. Konaklama imkanlarına sahip Ekinci’de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Sultaniye Kaplıcaları

Kamp Bros

Ekincik Koyunun yakınlarında bulunan ve Sultaniye Köyünde yer alan Sultaniye Kaplıcaları Türkiye’nin en yüksek radyoaktivitesi olma özelliğini taşımaktadır. Sultaniye Kaplıcalarının şifalı suları romatizma, siyatik, cilt ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

Yaklaşık 2000 yıllık geçmişe sahip Sultaniye Kaplıcalarının çevresinde konaklama imkanları bulunmaktadır. Şifalı bir tatil için Sultaniye Kaplıcalarını tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Çay

Ne Yerde Ne Gökte

Köyceğiz ilçe sınırlarına yer alan Yuvarlak Çay kaynayan suların yer yüzüne çıkması sonucu oluşmuş harika bir doğal yerdir. Ağaçların ve kayaların arasından çıkan suları ile hayranlık uyandıran Yuvarlak Çay yazın sıcaklığından bunalanlara serin bir hava sunuyor. Çevresi çardaklar ile kaplı Yuvarlak Çay’da harika manzaralara şahit olacaksınız.

Köyceğiz’de Gece Hayatı

Şamdan Deluxe Cafe

Köyceğiz Gölü’nün kıyısına kurulan Köyceğiz İlçesi zengin doğal güzelliklerine sahip sakin bir turistlik beldedir. İlçeye yerli ve yabancı bir turist gelmektedir. Burada gündüz sessiz ve sakin olur. Gece hayat başka güzel olur.

İlçe merkezinde gece hayatı için birçok gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda sabaha kadar eğlence devam eder. İlçede sahil kenarında gezip burada dolaşabilir. Sahil kenarında uzanıp, biranızı içip keyfinize bakabilirsiniz.

Köyceğiz’de Alışveriş

Gerçek Fethiye

Köyceğiz Otelleri beldesinde alışveriş yapabileceğiniz çok orijinal ve farklı seçenekler mevcuttur. Özgün eşyalar ve giysiler bulabileceğiniz küçük ama bir o kadar da otantik his veren dükkanlar bunların başında yer almaktadır.

Köyceğiz’de çarşıda ve pek çok dükkanda sevdikleriniz ve kendiniz için farklı hediyelik eşyalar, süs eşyaları, otantik takılar ve seramik figürler satın alabilirsiniz.

Haftanın belli günlerinde kurulan semt pazarından taze meyve ve sebze, bölgede yetişen narenciye ürünleri, balık ürünleri, salça ve reçel gibi kışlık yiyecekler ve taze ya da kurutulmuş, bölgede yetişen kekikten satın alabilirsiniz. El dokuması ya da el işlemesi olan örtüler, danteller, tekstil ürünleri ve kıyafetler satın alabilirsiniz.

Köyceğiz’de Ulaşım

Muğla

Şehiriçi ulaşım genellikle yürüyüş ve dolmuşlar ile sağlanmaktadır. En uygun yolun, küçük bir yerleşke olmasından dolayı şahsi araç olacağını ve gerekirse taksiye binmenin uygun olacağını unutmamak gerekir.

Köyceğiz’e Nasıl Gidilir ?

Köyceğiz, Marmaris’e 55 km uzaklıkta yer alır ve Marmaris’ten düzenli olarak otobüs seferi bulmak oldukça mümkün. En uygun havaalanı ise, Dalaman Havaalanı’dır. Havayoluyla gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’n tercih etmelidir. Dalaman Havaalanı ile Köyceğiz arası 32 km’dir.

Karayolu ile, Muğla – Fethiye karayolu üzerinden ulaşılabilmektedir. Muğla’dan Gökova’ya gidenler, Marmaris’e dönmeden Fethiye yönüne doğru devam edebilirler. Yaklaşık 30 km sonra Köyceğiz Gölü’nü görebilirsiniz. Köyceğiz anayoldan 1 km ilerledikten sonra içeride, göl kenarında yer almaktadır.

Otobüs ile gelmek isteyen misafirler için : 0090 / 252 262 42 08 – 252 262 57 20 ( Kamil Koç ) 0090 / 252 262 41 64 – 252 262 26 93 (Pamukkale)

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here