Muğla’ya gitmeden önce kesinlikle kendinize bir yol haritası çizmeniz gerekecektir. Bunun sebebi uğranılması gereken yerlerin birbirlerine yakın ve bir o kadar da uzak olabilmesidir. Hava sıcaklığının da kışın eksilere düşmediğini ve yazın 40 derecenin üzerine çıktığını kesinlikle unutmamalısınız. Nem oranının da fazla olması ile hissedilen sıcaklıklar katlanmakta ve sağlığa zararlı olabilecek derecelere gelmektedir; dikkatli olmakta fayda var.

Sahip olduğu farklı kültürü ve insan tipi ile ve yöreye gelen az sayıda da olsa zararlı insan tipleri ile çok karmaşık ve bir o kadar da sorunlu geçebilecek bir tatile de maruz kalabilirsiniz. Size verebileceğimiz en iyi öneri, bulunacağınız yerde, özellikle çevrenizdeki insanlara dikkat etmeniz ve gereksiz diyaloglardan kaçınmanız. Böylelikle hem sizin hem karşı tarafın canı hiçbir şekilde sıkılmaz ve tatilinizin kalitesi ikiye katlanır.

Ayrıca, yine farklı insan tiplerinin bir araya toplandığı merkezlerden oluştuğu için değerli eşyalarınıza sahilde olsanız bile dikkat etmeniz gerekecektir. Parmak arası terlikleriniz dahi bu listeye dahil olmalı. Bu yazılanlar gözünüzü kesinlikle korkutmamalı. Çünkü bu tür olaylar neredeyse binde bir oranında yaşanmakta. Ancak tatile çıkmadan önce küçükte olsa önlemler almakta fayda var.

Şimdiden herkese Muğla’nın neresinde olursanız olun harika bir zaman geçireceğinizin teminatını verir, iyi tatiller dileriz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here