Muğla ve ilçelerinde gece hayatı, genellikle yaz aylarında yoğunlaşan nüfusun büyük etkisi ile canlanmaya başlar. Muğla il merkezinde görebileceğiniz pek çok bar ve disko bulunmaktadır. Ancak bu yerler, özellikle yaz aylarının gelmesi ile canlanan Bodrum ve Fethiye gibi yerlerin geceleri yanında sönük kalmaktadır.

Bodrum’da sanat anlamında pek çok farklı festival ve etkinlik de düzenlenmektedir. Tatilcilerin kimisi disko ve barlara giderken, bazıları ise Antik Tiyatro gibi yerlerde düzenlenen konserlere akın etmektedir.

Yaz aylarında, sahil kesimlerinde bulabileceğiniz pek çok mekana gidebilir ve yörenin gece hayatına dair pek çok izlenimi elde edebilirsiniz. Fethiye ve Datça gibi yerler, daha çok orta ve üst yaştaki insanlara hitap ederken, Bodrum ve Marmaris gibi bölgeler ise daha çok genç nüfusa uygun yerlerdir.

Halikarnas Club’ın 2016 Temmuz’unda kapanmasının ardından Bodrum, merkezindeki hareketliliğin Gümbet ve çevresine kaymasına şahit olmuştur. En büyük gece kulüpleri burada bulunmaktadır. The Sapphire gibi bir çok gece kulübü yaz aylarında açılmakta ve kış sezonunda kapalı duruma gelmektedir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here