Muğla’ya Nasıl Gidilir?

Özellikle yaz aylarında artan sefer sayıları dolayısıyla, ulaşım konusunda pek bir sıkıntı yaşamayacağınız bir konumda yer alan Muğla’ya karayolu ile gelmek için İstanbul’dan İzmir yönüne doğru ilerleyip 5 saatlik bir yolculuk daha yapmanız gerekecektir. Ankara tarafında geliyorsanız, Konya ve Denizli’yi geçip güneye doğru 3-4 saatlik bir rotayı takip edebilirsiniz. Bir çok otobüs firması tarafından düzenlenmekte olan ve günün her saati bulabileceğiniz seferler ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz

Havayolu taşımacılığı da, Muğla’ya gelmek isteyen gezginler için çok rahat bir ulaşım şeklidir. Bodrum – Milas ve Dalaman Havalimanları’na İstanbul ve Ankara’dan direkt olarak, diğer yerlerden ise aktarmalı olarak uçuşlar bulabilirsiniz. Daha sonrasında havaalanı transfer hizmetleri veren firmaların servislerini kullanarak, ulaşmak istediğiniz ilçeye veya bölgeye rahatlıkla ve ucuz bir şekilde varabilirsiniz.

Muğla’da Ulaşım

Datça Kültür Sanat Danışmanı

Muğla merkezinde ve ilçelerinde ulaşım seçenekleri arasında dolmuşlar, halk otobüsleri, ticari taksiler, belirli yerlerde Uber hizmeti gibi hizmetler yer almaktadır. Yaz aylarında şehiriçi dolmuşların sefer sıklığı artmakta ve çalışma saatleri Bodrum ve Fethiye gibi yerlerde gece geç saatlere kadar uzamaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here