Kulübün ve eğlencenin tadını çıkarmak istiyorsanız Portekiz, tam size göre bir ülke. Ülkenin gece hayatı, rahat ve geniş havası ile dans, içki ve müzik sunmaktadır. Fakat bu, Portekizlilerin nasıl eğleneceğini bilmediği anlamına gelmez; Sadece size iyi bir zaman nasıl geçirilir, bunun hakkında yönergeler veriyorlar. Çok iyi partiler yapabilirsiniz, ancak bunu yapmak için çok fazla çaba harcamanız gerekmez.

Portekiz’deki kulüpler, çoğu parti düzeniyle yan yana yerleştirildiğinde farklıdır. Popüler ve yoğun gece kulübünde Porto ya da Lizbon’daki gibi striptiz yapmak, bir şeyler içmek, bardan içkinizi alıp dışarıya doğru koşmak gibi çılgınca şeylere şahit olabilirsiniz. Bu da sokakları sokaklardan büyük bir kitleye hitap eden tarzı yansıtıyor. Dans etmek isteyenler, özellikle yaz aylarında ünlü bir çok DJ’in çaldığı kulüplere uğrayabilir.

Diğer barlar, içecek siparişi verdiğinizde doldurulması gereken bir kart veriyor ve ardından bu kart ile gece boyunca kulüpte alışveriş yapabiliyorsunuz. Bunlar, ayrılmadan önce barda ödeme yapmak zorunda olduğunuz yerlerdir ve ödeme yapmamanız halinde bardan çıkmanıza izin verilmeyecektir. Ayrıca, minimum bir tüketim politikasına sahipler, bu yüzden kartınızda yeterli miktarda para bulunması gerekir, böylece dışarı çıkabilirsiniz.

Portekiz, elbette gece hayatının sadece kulüp ve barlardan ibaret olduğu bir ülke değildir. Eğer bu tür yerlerden farklı aktivitelere meraklı iseniz, Porto ve Lizbon gibi merkezi yerlerde gece geç saatlere kadar açık olan alışeriş merkezlerine uğrayabilir ve yerel ve geleneksel bir çok ürüne göz atabilirsiniz. Ayrıca, sahil kesimlerde yer alan şehirlere gitmiş iseniz, özellikle yaz aylarında sayıları hat safhaya çıkan plaj partilerine ve konserlere de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here