Hua Hin Gezilecek Yerler 

Hua Hin çok popüler ve büyük bir turizm merkezi olmayabilir. Yine de hafta sonunda ve tatil günlerinde pek çok yerliyi cezbeder. Hua Hin’de tarihi miras alanları, doğal güzellikler, sanatsal turlar ve lezzetli yiyecekler gibi çeşitli turistik yerler bu tropik şehrin görülmesi gereken yerleridir.

Hua Hin Gece Pazarı

Gece Marketi çoğunlukla el sanatlarının yerel pazarıdır. Tayland’da sanatsal bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu pazarı ziyaret edebilirsiniz. Pazar şifa sanatı, hukuk sanatı, yemek sanatı gibi bölümlere ayrılmıştır. El sanatlarından müzik aletlerine Tayland sanatı hakkında neredeyse her şey bu pazarda satılır. Yeme içme alanında Tayland mutfağının en iyi örneklerini bulabilirsiniz. Pazar sabah 6 ile akşam 10 saatleri arasında açıktır.

Khao Takiab Yolu

Khao Takiab Yolu sizi kırsal Tayland’da bi yolculuğa çıkarır. Khao Takiab Dağı’nın tepesinde yürüdüğünüzde çarpıcı bir panoramik deniz manzarasının keyfini çıkarırsınız. Çok sayıda maymun evi olduğu için bu tepeye “Maymun Dağı” da denir. Ayrıca jet-ski, parasailing, muz bot gezisi, su kayağı gibi spor aktiviteleri de mevcuttur. Spordan sonra acıkırsanız denir ürünleri Khao Takiab’da oldukça ünlüdür.

Hua Hin Safari

Hua Hin Safari çeşitli doğal parkurlardan oluşan bir macera köyüdür. Kasaba ve vahşi hayvanlarla etkileşim kurma fırsatı sunar. Bu macerada fil trekkingi, at arabaları gibi etkinliklere katılabilir; fil trekkinginde ormanda ve dağlarda dolaşabilirsiniz. Tayland gezinizden sonra arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz eşsiz ve heyecan verici bir deneyimdir. Safari turuna katılmak için rezervasyon yaptırılmalıdır.

Plearn Wan

Plearn Wan ahşaptan yapılmış iki katlı avlu tarzı bir binadır. Bu alışveriş merkezi eski giysiler satan dükkanlarda 1950’leri anımsatır. Bölgedeki sokak yemekleri çoğunlukla yerel ve geleneksel olmakla birlikte yeni Tayland mutfağının bir karışımıdır. Ayrıca bir gece konaklayabileceğiniz ve ertesi gün alışveriş tecrübenize devam edebileceğiniz eşsiz konukevleri de bulunmaktadır. Sabah 9 ile akşam 19 saatleri arasında açıktır.

Black Mountain Su parkı

2011 yılında kurulan park yerli halkı ve turistleri su sporları ile eğlendirmektedir. Altı havuzu vardır ve hepsi farklı temalara sahip olup farklı yaşlar için tasarlanmıştır. Korumalı çocuk kaydıraklarından yaşlılar için spa havuzuna kadar aileler için tasarlanmış bu park sabah 10 ile akşam 18 arasında açıktır.

Maruekathaiyawan Sarayı

1920’lerin başında yapılmış olan yazlık Kraliyet Sarayı Tayland’ın tipik melez mimari tasarımına bir başka örneği oluşturur. Deniz melteminin binaya girmesine ve serin kalmasına izin veren verandalar ve yüksek tavanlar kullanılmıştır. Saray kral ve eşinin umut ve sevgiyle yaşadığını simgelemek için “Aşk ve Umut Sarayı” olarak da bilinir. Saray sabah 8 ile akşam 19 saatleri arasında açıktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here